भोल्भोले अमेजनलाई इलेक्ट्रिक ट्रकहरू डेलिभर गर्यो

सेप्टेम्बर 2022 मा, भोल्भो ट्रकहरूले यो हासिल गर्ने पहिलो विश्वव्यापी ट्रक निर्माताको रूपमा भारी शुल्क इलेक्ट्रिक, 44-टन ट्रकहरूको श्रृंखला उत्पादन सुरु गर्यो। केही विद्युतीय ट्रकहरू विश्वका पहिलो ट्रकहरू पनि हुनेछन् जुन जीवाश्म-रहित स्टीलले बनेका छन्।

जीवाश्म-रहित स्टील स्वीडिश स्टील निर्माता SSAB द्वारा उत्पादन गरिएको हो र जीवाश्म-रहित बिजुली र हाइड्रोजनको साथ पूर्ण रूपमा नयाँ प्रविधि प्रयोग गरेर बनाइएको हो। नतिजा एक उल्लेखनीय रूपमा कम जलवायु प्रभाव र नेट-शून्य उत्सर्जन मूल्य श्रृंखला को लागी एक महत्वपूर्ण कदम हो।

आफ्ना केही विद्युतीय ट्रकहरूमा जीवाश्म-रहित स्टील हुने ग्राहकहरूमध्ये अमेजन र DFDS र यातायात कम्पनी साइमन लूस, युनिलिभर मार्फत छन्।

हाइड्रोजनको साथ उत्पादन गरिएको पहिलो स्टील इलेक्ट्रिक ट्रकको फ्रेम रेलहरूमा प्रयोग भइरहेको छ, ट्रकको ब्याकबोन जसमा अन्य सबै मुख्य कम्पोनेन्टहरू माउन्ट गरिएका छन्। जीवाश्म-रहित स्टीलको उपलब्धता बढ्दै जाँदा, यसलाई ट्रकको अन्य भागहरूमा पनि पेश गरिनेछ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *