Tata Nexon EV Max को लन्च

टाटा मोटर्सले नेक्सन ईभी म्याक्स भारतीय बजारमा लन्च गरेको छ । लामो-दायरा Nexon EV Max, जुन XZ भेरियन्टको लागि INR 17.74 लाखबाट सुरु हुन्छ, शीर्ष-विशिष्ट Nexon EV Max XZ Lux VARIANT (सबै मूल्यहरू, एक्स-शोरूम, भारत) को लागि 19.24 लाख रुपैयाँसम्म जान्छ।

नयाँ लामो-दायरा Nexon EV Max ले 40 kWh लिथियम-आयन ब्याट्री प्याक 437 किलोमिटरको ARAI-प्रमाणित दायराको गर्व गर्दछ, जुन नियमित Nexon EV भन्दा 125 किमी अतिरिक्त दायरा हो। Nexon EV Max ले दुईवटा चार्जिङ विकल्पहरू पाउँछ – एउटा मानक ३.३ kWh चार्जिङ सेटअप र शक्तिशाली ७.२ kWh AC फास्ट चार्जिङ सेटअप जुन थप प्रिमियममा किन्न सकिन्छ।

नयाँ ब्याट्री प्याकको साथ, Nexon EV Max ले 143hp मोटर पाउँछ जसले 250Nm टर्क प्रदान गर्दछ, जुन मानक Nexon EV भन्दा 14hp र 5Nm बढी हो। त्यस्तै, नेक्सन ईभी म्याक्सले ९ सेकेन्डमा ०-१०० किलोमिटर प्रतिघण्टा समय दिन्छ।

जब यो चार्ज गर्ने कुरा आउँछ, Nexon EV Max ले 3.3 kWh युनिटमा पूर्ण चार्ज हुन लगभग 15-16 घण्टा लिन्छ, जबकि 7.2 kWh एकाईले साढे 6 घण्टामा काम गर्छ। कारले कुनै पनि ५० kWh चार्जरमा ५६ मिनेटमा ० देखि ८० प्रतिशतसम्म टप अप गर्न सक्छ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *