स्टेलान्टिसको पहिलो ईभी

इटालियन-अमेरिकी समूह फिएट क्रिस्लर अटोमोबाइल्स र फ्रान्सेली PSA समूह बीचको मर्जरबाट बनेको स्टेलान्टिसले भारतमा कम्प्याक्ट सब-4m खण्ड र बहुउद्देश्यीय/खेलकुद उपयोगिता सवारी खण्ड दुवैमा EVs ल्याउने योजना बनाएको छ।

“हामी कम्प्याक्ट कारहरू मात्र ल्याउन गइरहेका छैनौं, म भारतीय बजार विभाजनमा चार मिटरभन्दा कमको क्षेत्रलाई भन्छु, तर हामी अर्को उत्पादनहरू लन्च गर्नका लागि पिपुल मूभरहरू सहितको ईभीहरू पनि ल्याउनेछौं। हामी ती EV संस्करणहरू 4 मिटर भन्दा कम कार र MPV- SUV उन्मुख उत्पादनहरूमा ल्याउनेछौं जुन अर्को आउँदैछ, “कम्पनीका ग्लोबल सीईओ कार्लोस टाभरेसले मिडियासँग भर्चुअल अन्तरक्रियामा भने।

विशेष गरी भारतमा, Citroen EV परिचयमा अग्रणी हुनेछ। स्टेलान्टिसले अर्को वर्ष सिट्रोन ब्रान्ड अन्तर्गत भारतमा आफ्नो पहिलो विद्युतीय सवारीसाधन लन्च गर्नेछ र २०३० सम्ममा कुल बिक्रीको ३० प्रतिशतसम्म ईभीबाट आउने अपेक्षा गरेको छ। पहिलो कार छिट्टै हुने ईभी संस्करण हुने अपेक्षा गरिएको छ। Citroen C3 क्रसओभर, सब-4m मोडेल लन्च गरियो। परम्परागत C3 अर्को महिना भारतमा लन्च हुनेछ र अर्को वर्ष EV भेरियन्ट हुनेछ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *