सुजुकी जिमनी आउँदै

मारुती सुजुकी, भारतको सबैभन्दा ठूलो कार निर्माता, भारतीय बजारको लागि मात्र पाँच-ढोका संस्करणमा काम गरिरहेको छ र यो 2023 को मध्यमा डेब्यु गर्न सक्छ। जिमनी ५-डोर भारतमा अटो एक्सपो २०२० मा प्रदर्शन गरिएको जिमनी ३-ढोकामा आधारित हुनेछ। साथै, आफ्नो प्रतिद्वन्द्वी महिन्द्रा थारलाई टक्कर दिन जिमनीमा ७ सिटर भेरियन्ट पनि हुनेछ।

जिम्नी ५-ढोका चार मिटर लम्बाइको हुनेछ। यसको लम्बाइ ३,८५० एमएम, चौडाइ १,६४५ एमएम र उचाई १,७३० एमएम हुनेछ।

यसमा 2,550mm को ह्वीलबेस हुनेछ, 3-डोर Jimny मा 300mm वृद्धि हुनेछ र 2,250mm को ह्वीलबेस छ र समग्रमा 3,550mm लामो छ। Jimny 5- डोरमा 210mm ग्राउन्ड क्लियरेन्स हुनेछ र यसको तौल 1,190kg हुनेछ, 3- डोर संस्करण भन्दा 100kg बढी हुनेछ।

Jimny 5-डोर १.५-लिटर K15B पेट्रोल इन्जिनको साथ आउनेछ जसले लगभग 102hp पावर र 130 Nm टर्क विकास गर्नेछ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *