ब्याट्री दोषले EV आगो निम्त्यायो

डिफेन्स रिसर्च एण्ड डेभलपमेन्ट अर्गनाइजेसन (DRDO) इन्डियाको सेन्टर फर फायर एक्स्प्लोसिभ एण्ड इन्भाइरोमेन्ट सेफ्टीले भारतमा विद्युतीय स्कुटरमा आगो लाग्ने सम्बन्धमा अनुसन्धानको क्रममा ब्याट्री प्याक र मोड्युलको डिजाइन सहित EV ब्याट्रीहरूमा गम्भीर त्रुटिहरू फेला पारेको छ। पछिल्लो समय भारतमा विद्युतीय स्कुटरमा आगलागी हुँदा कतिपयको मृत्यु हुनुका साथै गम्भीर घाइते हुने धेरै घटनाहरू भएका छन्।

अनुसन्धानले ब्याट्रीमा खराब गुणस्तरका सेल, फ्युजको अभाव, थर्मल व्यवस्थापनमा समस्या, ब्याट्री व्यवस्थापन प्रणाली (बीएमएस) लगायतका गम्भीर त्रुटिहरू फेला पारेको छ।

मिडिया रिपोर्टका अनुसार, ओकिनावा अटोटेक, प्योर ईभी, जितेन्द्र इलेक्ट्रिक भेहिकल, ओला इलेक्ट्रिक र बूम मोटर्स जस्ता विद्युतीय दुई पाङ्ग्रे सवारी उत्पादकहरूले ए-ग्रेड सेलहरू पेश गरे तापनि “लागत घटाउन तल्लो दर्जाको सामग्री” प्रयोग गरेको हुनसक्ने हुन सक्छ। परीक्षण, अचम्मको जाँचको अनुपस्थितिमा ढिलो-फ्रेम गरिएका नियमहरूको फाइदा उठाउँदै।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *