भारतमा इलेक्ट्रिक सवारीहरूको लागि नयाँ सुरक्षा परीक्षण

भारी उद्योग मन्त्रालय (MHI) भारतले 1 अप्रिल 2023 देखि विद्युतीय सवारी साधन (EV) उत्पादकहरूको लागि अनिवार्य हुने धेरै नयाँ सुरक्षा परीक्षणहरूको घोषणा गरेको छ।
“मानव सुरक्षाको रक्षा गर्न, अटोमोबाइल र अटो कम्पोनेन्टहरू, ACC [उन्नत रसायन विज्ञान सेल] र FAME II योजना अन्तर्गत प्रोत्साहन/भुक्तानीहरू दाबी गर्नका लागि 1 अप्रिल 2023 देखि अन्तर्राष्ट्रिय रूपमा गरिएका निश्चित परीक्षणहरू अनिवार्य गरिनेछ,” मन्त्रालयले जनाएको छ। भारी उद्योग (MHI) ले एक सर्कुलरमा भन्यो।
अप्रिल २०२३ देखि, EVs ले सेल स्तर, ब्याट्री प्याक स्तर र ब्याट्री व्यवस्थापन प्रणाली (BMS) स्तरमा नयाँ अनिवार्य परीक्षणहरू पार गर्नुपर्नेछ, मन्त्रालयका अनुसार। सेल स्तर परीक्षणहरूमा प्रभाव परीक्षण, तापक्रम साइकल चलाउने, झटका, कम्पन, फायर एक्सपोजर र उचाइ सिमुलेशन समावेश छ। ब्याट्री प्याक स्तर परीक्षणहरूमा केस तनाव, ड्रो/फ्री फल, विसर्जन, क्रश, र असंतुलन चार्ज समावेश हुन्छ।
र, BMS स्तर परीक्षणहरूमा ओभर-करेन्ट सुरक्षा, सञ्चार इन्टरफेस, प्रत्येक श्रृंखला जाँचको लागि सेल भोल्टेज, वर्तमान सेन्सर जाँच, सेल तापमान जाँच, MOS तापमान जाँच, चार्ज MOS जाँच, डिस्चार्ज MOS जाँच, पावर रेल जाँच, फ्यूज वर्तमान जाँच, र सेल ब्यालेन्स प्रकार्य जाँच।
मार्च महिनायता दर्जनौं विद्युतीय सवारी साधनमा आगलागी भएको घटना सार्वजनिक भएपछि यस्तो भएको हो ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *