भोल्भो ट्रकहरूले नयाँ शून्य उत्सर्जन ट्रक देखाए

एउटा ट्रकको कल्पना गर्नुहोस् जसले पानीको भाप मात्र उत्सर्जन गर्छ, जहाजमा आफ्नै बिजुली उत्पादन गर्छ र यसको दायरा 1000 किलोमिटरसम्म छ।

यो हाइड्रोजन द्वारा संचालित ईन्धन कोशिकाहरु संग सम्भव छ, र भोल्भो ट्रकहरु यो नयाँ प्रविधि प्रयोग गरेर सवारी साधन परीक्षण गर्न थालेको छ।

यातायातलाई डिकार्बोनाइज गर्न, भोल्भो ट्रकहरूले पहिले नै ब्याट्री इलेक्ट्रिक ट्रकहरू प्रदान गर्दछ जुन नवीकरणीय इन्धनहरूमा चल्छ। यस दशकको दोस्रो आधामा, तेस्रो CO2-तटस्थ विकल्प यसको उत्पादन पोर्टफोलियोमा थपिनेछ।

फ्युल सेल इलेक्ट्रिक ट्रकहरूको सञ्चालन दायरा धेरै डिजेल ट्रकहरूसँग तुलना गर्न सकिन्छ। कुल वजन लगभग 65 टन वा त्यो भन्दा बढी हुन सक्छ, र दुई इन्धन कक्षहरूमा जहाजमा 300 किलोवाट बिजुली उत्पादन गर्ने क्षमता छ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *