BMW iX5 हाइड्रोजन इन्धन सेलहरू

BMW समूहले अब हाइड्रोजनको लागि आफ्नो इन-हाउस क्षमता केन्द्रमा उच्च कुशल इन्धन सेल प्रणालीहरू निर्माण गर्नेछ। यो प्रविधि BMW iX5 हाइड्रोजनको मुख्य तत्वहरू मध्ये एक हो र यसले 125 kW/170 hp को उच्च निरन्तर आउटपुट उत्पन्न गर्छ।

विकास टोलीले शक्तिशाली ड्राइभ प्रणाली समावेश गर्‍यो – जसमा दुई हाइड्रोजन ट्याङ्कहरू, फ्युल सेल र इलेक्ट्रिक मोटर समावेश छन्। BMW iX5 हाइड्रोजनले यस वर्षको सुरुमा स्वीडेनमा जाडो परीक्षणको अन्तिम चरणको दौडान धेरै कम तापक्रममा पनि आफ्नो उत्कृष्ट दैनिक उपयोगिता सफलतापूर्वक प्रदर्शन गरिसकेको छ।

BMW समूहले टोयोटा मोटर कर्पोरेशनबाट BMW iX5 हाइड्रोजन निर्माण गर्न आवश्यक व्यक्तिगत इन्धन कक्षहरू स्रोत बनाउँछ। दुई कम्पनीहरूले धेरै वर्षदेखि विश्वासको विशेषता भएको साझेदारीको आनन्द उठाएका छन् र 2013 देखि इन्धन सेल ड्राइभ प्रणालीहरूमा सहकार्य गर्दै आएका छन्।

इन्धन सेल प्रणालीहरू दुई मुख्य चरणहरूमा निर्मित छन्। व्यक्तिगत ईन्धन कक्षहरू पहिले ईन्धन सेल स्ट्याकमा भेला हुन्छन्। अर्को चरणमा पूर्ण ईन्धन सेल प्रणाली उत्पादन गर्न अन्य सबै कम्पोनेन्टहरू फिट गर्ने समावेश छ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *