Zeekr 001 इलेक्ट्रिक कारले तोड्यो दुई गिनिज वल्र्ड रेकर्ड

प्रिमियम इलेक्ट्रिक मोबिलिटी ब्रान्ड Zeekr ले आफ्नो लक्जरी अल- इलेक्ट्रिक 001 कारले दुई गिनिज वल्र्ड रेकर्ड तोडेको घोषणा गरेको छ। ब्रान्डले चीनमा ग्राहकहरूलाई सवारीसाधनहरू उपलब्ध गराउन थालेको एक वर्षभन्दा कम समयमा, Zeekr ले इलेक्ट्रिक कार र सबैभन्दा छिटो इलेक्ट्रिक कार स्लालमले हासिल गरेको सबैभन्दा छिटो ड्रिफ्टको उपाधि दावी गरेर विश्वव्यापी मञ्चमा आफ्नो छाप छोडेको छ।

सबैभन्दा छिटो विद्युतीय सवारी चलाउनका लागि गाडीले १६० किलोमिटर/घण्टाभन्दा बढी गति हासिल गर्न आवश्यक छ र २००१ ले २०७.९९६ किलोमिटर/घण्टाको अधिकतम गति हासिल गर्न सक्षम थियो। 001 को उच्च-प्रदर्शन ट्विन इलेक्ट्रिक ड्राइभ प्रणाली प्रयोग गरेर, अगाडि र पछाडि 7,680Nm सम्म तात्कालिक टर्क आउटपुट र 100km/h सम्म मात्र 3.8s मा एक्सेलेरेशन समय प्राप्त गर्न सक्षम थिए। यो पावर र एक्सेलेरेशन, 001 को उच्च-प्रदर्शन चेसिस निलम्बन प्रणालीसँग मिलाएर, शरीरको स्थिरतालाई अधिकतम बनाउँछ र चालकलाई निरन्तर र सटीक बहाव कायम राख्न र कारलाई सीमाको किनारमा साँच्चै नाच्न अनुमति दिन्छ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *