मोटर स्पोर्टसको नेपाली खेलाडीहरु सम्मानित

माननीय खेलकुद तथा पर्यटनमन्त्री जिवनराम श्रेष्ठले अन्तर्राष्ट्रिय महासंघ फेडेरेशन इन्टेरनेशनल डे अटोमोवाइल एफआइए (FIA) द्वारा फ्रान्सको मार्सेली शहरमा भएको मोटर स्पोर्टसको प्रतियोगिताको सबै खेलाडीहरुलाई हार्दिक बधाई दिदंै सम्मान गर्नुभयो ।

आगामी दिनमा राष्ट्रको नाम विश्वभर फैलाउन शुभकामना व्यक्त गर्नुभयो । नासाको शुरुको दिन दर्ता गर्दा म राष्ट्रिय खेल परिषदको सचिव हुदाँ मोटर स्पोर्टस्लाई सबैले खेल होइन भनेर, विरोध गरेको सम्झिदै मन्त्री जिवनराम श्रेष्ठले मोटर स्पोर्टस, आज अन्तराष्ट्रिय स्तरमा पुगेकोले धेरै खुशी लागेको बताउनुभयो ।

मोटर स्पोर्टसको अन्तर्राष्ट्रिय महासंघ फेडेरेशन इन्टेरनेशनल डे अटोमोवाइल एफआइए (FIA) द्वारा फ्रान्सको मार्सेली शहरमा सञ्चालन भइरहेको मोटर स्पोर्टसको प्रतियोगितामा अनिल बराल, जिस्वाँ तुलाधार तथा दिप्रश शाक्य नासा नेपालको तर्फबाट सहभागी भएका थिए ।

फाट्टफुट्ट नेपालमा कता कता मोटर रेस अनि कम्पिटिसनका कुराहरु सुनिन लागेको भर्खर मात्र दुई तीन बर्स जस्तो लाग्छ। अनवरत रुपमा यस्मा समर्पित नासा नेपाल आज पन्ध्रौं बर्षमा खेलाडी अनिल कुमार बराल, दिप्रश शाक्य, जिस्वाँ तुलाधारलाई विश्वकप खेल्न पठाउदा आफू निकै खुसी रहेको बताउछन्, नासा नेपालका अध्यक्ष, दसरथ रिसाल ।

देसको झन्डा प्रतिस्पर्धामा उत्रिएका ९० रास्ट्रको बिचको भब्य माहोलमा फहराउदा नेपाली टोली आफैमा एउटा जितको अनुभुती गरिरहेका थिए ।
सरुवाती समयदेखि नै हाम्रो जस्तो देश जहाँ प्रशिक्षण, तालिमको कुनै अवसर अनि सम्भावना नभएको पृष्ठभुमिमा तयार भएका यी खेलाडी, आफ्नु मातृभुमीलाई यति मात्र भए पनि चिनाउन पाएकोमा खुसि छन ।
नेपाली खेलाडीका टिम कप्तान अनिल कुमार बराल अटो स्लाम बिधामा सहभागी थिए । त्यस्तै कार्टिङ बिधामा सहभागी थिए, दिप्रश शाक्य ।

विश्व बिजेताहरु बिचको प्रतियोगिताको बिचमा पनि नेपाली खेलाडी अनिल बरालको खेल हेर्न लायकको थियो ।
भारतका खेलाडी लगायत अन्य खेलाडीको समेत आँखाका केन्द्रबिन्दु बनेका नेपाली खेलाडीको युरोपेली स्तरको खेल प्रदर्सनले सबै चकित परेका थिए ।

खेलाडीहरु प्रतियोगितामामा पहिलो राउड पूरा गरि दोस्रो राउन्ड मा प्रवेश गरे, दोस्रो राउन्डबाट विश्वभरका खेलाडीबाट टप 16 लाई फाइनल राउन्ड अन्तर्गतको क्वाटर फाइनलमा लगिने थियो । नेपाल, भारत, स्पेन, लगायत अरु थुप्रै मुलुक टोली क्वाटर फाइनलमा प्रबेश गर्न सकेका थिएनन, तर रोचक प्रसङ भने । नेपालको हार पनि सानो सेकेन्डको अन्तर थियो भने प्रदर्शनको स्तर जित्ने रास्ट्र बरावरकै थियो ।
यस प्रकारका खेलमा धेरै प्रबिधिक सहयोग पनि चाहिन्छ । प्रतियोगितामा नेपाली टिम सेलेक्सन राउण्डमा पराजित भएपनि उत्कृष्ट प्रदर्शनका लागि अधिकांश देशका सहभागीले प्रशंसा गरेको बताइएको छ । उक्त प्रतियोगितामा यदुराज लामिछाने, सृजना बराल र टीकाराम यात्री अफिसियल तथा मिडिया पर्सनको भूमिकामा सहभागी थिए ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *