सरकारले यो क्षेत्रमा भएको लगानीलाई डुबाउने प्रयत्न गरिरहेको

बैशाख १४ गतेदेखि राजपत्रमा सूचना प्रकाशित गरेर आयात प्रतिबन्ध लगाइएको निजी कम्बस्चन इन्जिन युक्त कारको आयात अझै खुल्ने वा नखुल्ने टुङ्गो भएको छैन ।

सुरुमा असार मसान्तसम्मको लागि आयात प्रतिबन्ध लगाइएकोमा साउन १ गते अर्को सूचना प्रकाशित गरेर भदौ १५ गतेसम्मको लागि आयात प्रतिबन्ध लगाइएको थियो । भदौ १५ गते अर्को निर्णय गर्दै आयात असोज २८ गतेसम्मको लागि लम्बाईएको थियो ।

आज सरकारले अर्को कुनै निर्णय नगरेको खण्डमा भोलिबाट आयात खुल्ला हुनेछ । आयात खुल्ला गर्ने वा नगर्ने विषयमा अर्थ मन्त्रालय, योजना आयोग, उद्योग बाणिज्य तथा आपूर्ति मन्त्रालय, नेपाल राष्ट्र बैंकले छुट्टाछुट्टै अध्ययन गरिरहेका छन् । नेपाल राष्ट्र बैंक बाहेक अन्य सबै निकाय आयात खुल्न सकारात्मक देखिएका छन् ।

असोजको पहिलो साता आयोजना भएको नाडा ईभी एक्स्पो २०२२ को उद्घाटन गर्दै अर्थमन्त्री जनार्दन शर्माले आयात खुल्ला गर्ने विषयमा छलफल भइरहेको बताएका थिए । उनले भनेका थिए, ‘हामी आयात खुल्ला गर्ने तयारीमा छौं ।

नाडा अटोमोवाइल्स एशोसिएशन अफ नेपालका अध्यक्ष ध्रुव थापाका अनुसार यतिका लामो समय आयात प्रतिबन्ध लगाएर सरकारले यो क्षेत्रमा भएको लगानीलाई डुबाउने प्रयत्न गरिरहेको बताए ।

सरकार र व्यवसायी बीच धेरै पटक आयात खुल्ला गर्ने विषयमा छलफल भएपनि भोलिबाट पनि आयात खुल्ने वा नखुल्ने कुनै टुङ्गो लागिसकेको छैन ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *