नेक्सन ईभी म्याक्स, ४०० भन्दा बढी रेन्ज दिने

टाटाले केही दिन पहिले सार्वजनिक गरेको लङ रेन्जको नेक्सन ईभी समेत भनिएको सो इलेक्ट्रिक कारले आगामी दिनमा इलेक्ट्रिक कारको क्षेत्रमा नयाँ चहलपहल कायम गर्ने अनुमान गरिएको छ । हाल नेपाली बजारमा उपलब्ध ईभीहरुलाई यसले कडा टक्कर दिनेछ । यसमा भएका विभिन्न विशेषताका कारण यसले आगामी दिनमा ‘बेस्ट इलेक्ट्रिक कार’ को पहिचान कायम गर्ने अपेक्षा गरिएको छ ।

रेन्ज
नेक्सन ईभी म्याक्समा ठूलो ब्याट्री प्याक दिइएको छ, जुन नेक्सन ईभी भन्दा ३० प्रतिशत बढी क्षमताको छ । एक पटक फुल चार्ज गर्दा यसले ४०० किलोमिटर भन्दा बढी रेन्ज दिने कम्पनीको दाबी छ । यद्यपि यसको वास्तविक रेन्ज करिव ३३० किलोमिटर हुन सक्छ । यद्यपि यो हाल उपलब्ध नेक्सन ईभीको रेन्ज भन्दा धेरै हुनेछ ।

डिजाइन
नेक्सन ईभी म्याक्स बाहिरबाट लगभग नेक्सन ईभी जस्तै देखिन्छ । नयाँ कारको बडीमा कुनै परिवर्तन छैन, जसले यो नेक्सन ईभीको लङ रेन्ज भर्सन हो भनेर देखाउँछ । कारमा ठूलो ब्याट्री प्याक भए पनि गाडीको बुट स्पेस वा ग्राउन्ड क्लियरेन्समा कुनै कमी आएको छैन । यसबाहेक, नयाँ कलर विकल्प पनि उपलब्ध छ ।

फास्ट चार्जिङ
चार्जिङका लागि नेक्सन ईभी म्याक्समा एक अप्सनल ७.२ किलोवाटको एसी फास्ट चार्जर दिइएको छ, जसको सहयोगले ६ देखि ७ घण्टा भित्र कुनै पनि स्थानमा फुल चार्ज गर्न सकिन्छ । त्यसैगरी यसमा स्ट्यान्डर्ड ३.३ किलोवाट चार्जर पनि उपलब्ध छ । यसको अलावा ५० किलोवाट डीसी फास्ट चार्जरबाट एक घण्टा भन्दा कम समयमै चार्ज गर्न सकिन्छ ।

एड्भान्स फिचर
नेक्सन ईभी म्याक्स दुई भेरिएन्ट एक्सजेड प्लस र एक्सजेड प्लस लक्जरीमा उपलब्ध छ । ग्राहकले दुई मध्ये कुनै एकलाई छनोट गर्न सक्छन् । यद्यपि भेरिएन्ट अनुसार फ्रन्ट सिट कुलिङ, ज्वेल आउटलाइन सहितको डायल, इलेक्ट्रिक सनरुफ, एयर प्युरिफायर र वायरलेस फोन चार्जिङ जस्ता फिचर उपलब्ध हुन्छ ।

पावर र स्पिड
नेक्सन ईभी म्याक्सले १४३ पीएस पावर र २५० एनएम टर्क जेनेरेट गर्छ । उक्त ईभीले ९ सेकेन्डमै ० देखि १०० किलोमिटर प्रतिघण्टासम्मको स्पिड लिन सक्छ । यो हाल उपलब्ध कुनै पनि इलेक्ट्रिक कारको स्पिड भन्दा धेरै हो ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *